تاریخچه پیدایش بلبرینگ

قبل از پرداختن به بلبرینگ چرخ جلوی پراید شاید برایتان جالب باشد که اطلاعاتی درباره تاریخچه بلبرینگ به عنوان یک ابزار فوق العاده کاربردی در صنعت بدانید. جرقه پیدایش بلبرینگ ها از دوره تمدن بین‌النهرین و امپراتوری ایران باستان شروع می‌شود. پس از آن توسط لئوناردو داوینچی در رنسانس به صورت رسمی ابداع شدند اما فرم صنعتی این محصول از سال ۱۹۱۶ در ژاپن پیشرفت کردد و بالغ شد به طوری که امروزه سالیانه ۳ میلیارد از از این ابزارآلات تولید می‌شود.

مهندسان مکانیک ایران هشت قرن قبل از میلاد مسیح از یاتاقان ها استفاده کرده‌اند. این موضوع را می توان در شکل قدیمی زیر به مشاهده نمود.

آسه صنعت - پرسپولیس - فروش بلبرینگ - بلبرینگ چرخ جلوی پراید

این تصویر در واقع، نقش برجسته ساخت و ساز در پرسپولیس ایران است که در آن افراد، یک مجسمه بزرگ را با کمک گیری ازیاتاقان ها در حال کشیدن هستند.
پس از مدت ها، در دوره رنسانس، ایده ای ظهور کرد که شباهت قابل توجهی با بلبرینگ های مدرنی که امروزه استفاده می‌شود داشت. تمدن مبتنی بر ماشین‌ها که در انقلاب صنعتی در قرن ۱۸ متولد شد به توسعه یاتاقان های مدرن منجر شد.

در سال ۱۹۱۶ شرکت NSK به عنوان اولین تولید کننده تخصصی ها یاتاقان ها در ژاپن آغاز به کار کرد. این داستان تا پایان جنگ جهانی دوم و حتی پس از آن ادامه داشت و فن آوری بلبرینگ ها و یاتاقان ها در ژاپن پیشرفت قابل توجهی کرد. سال ۱۹۵۵ مشخصاً آغاز رشد تقاضا برای بلبرینگ ها بوده است. علت این امر پیشرفت و افزایش تولید خودروهای خصوصی و لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی، یخچال و تهویه مطبوع بود. پس از آن، ژاپنی‌ها به دوام بلبرینگ های خود بیشتر اهمیت دادند و سپس یاتاقان های ژاپنی مشهور به سکوت خود را به ایالات متحده و اروپا صادر کردند.

گفته می‌شود سالانه حدود ۳ میلیارد بلبرینگ در ژاپن ساخته می‌شود، که بیش از ۴۰٪ از آن‌ها برای استفاده در خودروها ساخته می‌شوند و نزدیک به ۳۰ درصد از آنها نیز صادر می‌شود. در جهان بلبرینگ ها روز به روز در حال توسعه و بهبودند و نتایج حاصل از پژوهش‌ها باعث شده است تا مواردی چون وزن، اصطکاک تولید شده، طول عمر، میزان اثر منفی بر محیط زیست بلبرینگ به میزان قابل توجهی متحول گردد.

در ادامه قصد داریم به به طور خاص در مورد بلبرینگ چرخ جلوی پراید صحبت کنیم.


اهمیت بلبرینگ چرخ جلوی پراید

یکی از پر اهمیت ترین قطعات چرخ جلو خودرو، بلبرینگ است. این اهمیت زمانی پررنگ می شود که هرگونه ایراد و خرابی در آن باعث صدمه به جلوبندی خوردو و در نتیجه بروز مشکلاتی برای سرنشینان خودرو شود. مشکلات رایجی که پیرامون خرابی بلبرینگ چرخ جلوی پراید ایجاد می شوند عبارتند از قفل شدن لاستیک ها، لق زدن چرخ ها و در بدترین حالت در رفتن چرخ ها که می تواند حوادث جبران ناپذیری را رقم بزند. بنابراین از حیاتی ترین بخش های جلوبندی پراید، بلبرینگ چرخ جلوی پراید است.

بلبرینگ چرخ جلوی پراید و محصولات آسه صنعت


تشخیص خرابی بلبرینگ چرخ جلوی پراید

سؤالی که ممکن برایتان پیش آمده باشد این است که آیا شما به عنوان صرفا مصرف کننده و راننده، راهی برای تشخیص خرابی بلبرینگ چرخ جلوی پراید دارید یا خیر. خوشبختانه جواب مثبت است و با کمی دقت می توان وجود خرابی در بلبرینگ را متوجه شد. معمولا این تشخیص از دو طریق دو نشانه قابل انجام است: اول لرزش فرمان و دوم، صدای خودرو. در صورتی که بلبرینگ چرخ جلوی پراید خراب باشد و خوردگی داشته باشد، به بيان عاميانه، خودرو صدای تانک می دهد!


توصیه های فنی پیرامون
بلبرینگ چرخ جلوی پراید

بلبرینگ چرخ جلوی پراید محصول شرکت آسه صنعت

با باتوجه به اهمیت بلبرینگ چرخ جلوی پراید لازم است توصیه های ایمنی و فنی لازم را رعایت کنم تا از صدمات و پیامدهای جبران ناپذیر آن جلوگیری کنید. به عنوان مثال:

 • هر 5000 کیلومتر چرخ های جلو را جک زده و بچرخانید. در صورت هر گونه صدا و لق زدن باید بلبرینگ ها را عوض کرد.
 • با احتیاط و به نرمی از دست اندازها عبور کنید. عبور از دست انداز با سرعت بالا به روند خرابی بلبرینگ چرخ جلوی پراید و خردشدن آن تسریع می بخشد.
 • جنس باکیفیت تهیه کنید. طبیعی است بلبرینگ فاقد کیفیت مناسب نیازمند رسیدگی زود به زود است و جنس بی‌کیفیت باعث خرابی زودرس بلبرینگ ها است.

نحوه تعویض بلبرینگ چرخ جلوی پراید

در اینجا نحوه عوض کردن بلبرینگ چرخ جلوی پراید می پردازیم:

برای شروع لازم است ابزارها و لوازم زیر را فراهم کنید:

 • بکس ۱۰-۱۲-۱۴-۱۷-۱۹
 • رابط کوتاه
 • دسته بکس
 • جغجغه
 • آچار یکسر ۱۷
 • جک
آموزش تعویض چرخ جلوی پراید و تولیدت آسه صنعت
 • خرک
 • انبردست
 • چکش
 • و تالیبر
 • پیچ گوشتی تخت

اکنون که ابزارآلات مورد نیاز را آماده کرده اید به ترتیب مراحل زیر پیش می رویم:

 1. ابتدا با بکس ۱۴ و ۳۰ پیچ های چرخ و مهره وسط پلوس را شل می کنیم.
 2. جک می زنیم و خرک می کنیم.
 3. پیچ های  لاستیک و مهره پلوس را باز میکنیم و زیر ماشین می گذاریم.
 4. با بکس ۱۷ و اچار ۱۷ دو پیچ بالایی سگ دست را باز می کنیم.
 5. با بوکس ۱۷ ، مهره سیبک فرمان را باز می کنیم و برای درآوردن سیبک باید با چکش یا دقت به بغل بازیویی سگ دست جایی که سیبک فرمان می افتد ضربه می زنیم تا سیبک آزاد شود.
 6. با بکس ۱۲ دو پیچ کالیبر لنت را باز کرده و جای لنت را کامل بیرون می کشیم و با سیمی از کمک آویزان می کنیم.
 7. در صورتی که سنسور ای بی اس دارد، با بکس ۱۰ باز می کنیم.
 8. با بکس ۱۴ مهره و پیچ طبق را باز می کنیم و پیچ را بیرون می کشیم.
 9. الان سگ دست باید به طور کامل آزاد باشد. پس به آرامی آن را در می آوریم.
 10. به پشت سگ دست نگاه می کنیم اگر خار داشت بلبرینگ یک تیکه هست و تراشکار باید عوض کند و اگر نداشت باید با بکس ۳۰ و چکش بر روی بلبرینگ چرخ  از پشت ضربه بزنیم تا بیرون بپرد و دیسک و صفحه سینی از هم جدا شود و با دو عدد تالیبر از بغل بلبیرنگ اهرم کرده و بلبیرنگ را بیرون می کشیم و با دو سو و چکش کنس بلبرینگ را درآورده و به همان روش دوباره جا می زنیم. سپس بلبیرنگ ها را به گیرس آغشته کرده و جا می زنیم و کاسه نمدهای نو را نیز جا می زنیم و برای جمع کردن از آخرین مرحله به اول می رسیم.
آموزش تعویض چرخ جلوی پراید و آسه صنعت

بررسی قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید

امروزه استفاده از بلبرینگ های مختلف برای ماشین های متفاوت همواره نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. بلبرینگ چرخ جلوی پراید به عنوان یکی از بلبرینگ های پرمصرف همواره نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده و افراد سعی می‌ کنند تا با خرید بهترین بلبرینگ، بهترین کیفیت را دریافت نمایید.

قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید همواره با توجه به نوعی که دارد، نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. گفتنی است قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید در متن پیش رو بیشتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و قیمت آن به همراه کیفیتش در مقایسه با قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید و رعایت نکات مهمی که در زمان خرید باید به آن توجه داشت را برای افراد مورد بررسی قرار خواهیم داد.

چنانچه ماشین پراید را استفاده می کنید و قصد آشنایی با قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید و نکاتی که مربوط به آن می باشد را دارید، با ما تا پایان همراه باشید تا با نکات ویژه ای که در مورد آن وجود دارد آشنا شوید.

 قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید

قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید طبق شرایط مختلفی تعیین و به افراد عرضه می گردد افرادی که قصد خرید بلبرینگ چرخ جلوی پراید را دارند باید با توجه به یک سری از نکات و قیمت آن را دریافت و به بهترین نحو ممکن بهترین خرید را از فروشگاه های متفاوت داشته باشد اما قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید طبق چه شرایطی تعیین می گردد

در این مورد می توان گفت که شرکت های مختلف ممکن است نسبت به تهیه و تولید این بلبرینگها اقدام نمایند و همین موضوع بر قیمت آن تاثیر گذار می باشد لذا بسیاری از افراد با خرید محصولات باکیفیت برای شان مهم می باشد که قیمتش چقدر باشد و تنها نسبت به خرید آن اقدام می کنند توصیه ما این است که با توجه به اینکه باید یک ماشین حساس می باشد سعی کنید تا بلبرینگ با کیفیت خریده و به قیمت آن توجه نداشته باشید.

بررسی کیفیت در مقایسه با قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید

سوالی  که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که کیفیت بلبرینگ چرخ پراید در مقایسه با قیمت آن چه رابطه ای دارد. در این مورد باید گفت که قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید هر آنچه که کیفیت آن بالاتر برود مطمئناً بالاتر خواهد رفت. البته اشاره به این نکته الزامی است که افراد بهتر است با خرید بلبرینگ های با کیفیت علیرغم این که قیمت بالایی را برای آن ها دارد، خود را از خطرات احتمالی با توجه به اینکه این بلبرینگ در چرخ جلو استفاده می شود، در امان نگه دارند.

اما نکته بعدی که در مورد استفاده از انواع بلبرینگ ها وجود دارد، این است که بعضی از اوقات شرکت‌ های تازه وارد سعی می ‌کنند با زدن بلبرینگ های با کیفیت و قیمت کمتر آن را به بازار عرضه کنند. پس دلیل نمی ‌شود که قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید اگر پایین بود کیفیت آن نیز پایین باشد.

خوب است که افراد به جز اینکه برای سنجیدن کیفیت آن با در نظر گرفتن قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید کیفیت آن را در نظر می گیرند، سعی کنند که به کیفیت جنس توجه کنند و با بررسی کردن کالا و نشان دادن آن به افراد با تجربه از کیفیت آن اطلاع پیدا کنند. پس می‌توان گفت که قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید می تواند عاملی برای نشان دادن کیفیت آن باشد؛ اما عامل صد در صدی نمی باشد.

کیفیت در مقایسه با قیمت بلبرینگ چرخ جلو پراید

رعایت نکات مهم در زمان خرید بلبرینگ چرخ جلوی پراید

نکته بعدی که در مورد قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید وجود دارد، این است که افراد سعی می‌ کنند که در زمان خرید از فروشگاه هایی که آن را تهیه می ‌کنند اطمینان حاصل پیدا کنند.

امروزه بعضی از افراد از فروشگاه های حقیقی و مجازی نسبت به خرید محصولات اقدام می کنند و پس از خرید نسبت به کیفیت آن توجه می کنند. نکته ‌ای که وجود دارد این است که افراد باید توجه داشته باشند تا در زمان خرید بهترین کالا را با بهترین کیفیت خریداری کنند.

 سایت ما به عنوان یکی از سایت های فروش بلبرینگ پراید، سعی کرده تا این بلبرینگ ها را با کمترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار افراد قرار دهد.

چنانچه قصد خرید دارید و دوست دارید که قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید با کمترین قیمت به شما ارائه شود، سعی کنید تا در زمان خرید به کالاهایی که در سایت ما موجود می باشد توجه کرده و با خرید بهترین نوع آن ها بهترین کیفیت را دریافت نمایید.

برای استفاده ی بهینه و طولانی تر از قطعات خودروی پرایدی که سوار می شوید، لازم است اطلاعاتی کلی در خصوص کارکرد آن قطعات، ویژگی های آن و ارتباطش با سایر قطعات خودرو داشته باشید. گاهی بی اطلاعی از نحوه ی رفتار با خودرو و قطعات آن می تواند صدمات جبران ناپذیر مالی و حتی جانی داشته باشد.

خرابی بلبرینگ چرخ جلوی پراید یکی از این صدمات مهم و جدی است که در این مطلب به طور خلاصه به آن خواهیم پرداخت.

بلبرینگ چرخ یکی از پرکاربرد ترین و اساسی ترین قطعات در خودرو می باشد. اهمیت دادن به انتخاب یک بلبرینگ چرخ خوب می تواند میزان رضایت خودروسواران را از خودرویشان تا حد زیادی بالا ببرد. این مطلب کاربران خودروی پراید را در رابطه با بلبرینگ چرخ جلوی پراید شرکتی راهنمایی می کند.

ویژگی یک بلبرینگ خوب

دقت در انتخاب یک بلبرینگ چرخ جلو پراید شرکتی می تواند رضایت شما را از کارکرد خودرویتان تا حد زیادی افزایش دهد. وقتی این انتخاب درست صورت گرفته باشد، با حرکت صاف بلبرینگ، وزن خودرو در حین رانندگی امن و مطمئن حفظ می شود. باید در نظر داشت که در طراحی قطعه ی بلبرنیگ خصوصا برای چرخ جلو، پستی و بلندی های مناسب همراه با استقامت در برابر دما باید در طراحی گنجانیده شده باشد.

انتخاب صحیح مواد سازنده ی قطعه و تضمین کیفیت دقیق و همچنین مهندسی خوب و درست برای تولید بلبرینگ چرخ جلو پراید شرکتی، مزایای فراوانی برای خودروسواران به همراه خواهد داشت. این امر می تواند علاوه بر تامین سلامت و امنیت خودرو، بهبود میزان سوخت مصرفی را نیز ممکن سازد.

بلبرینگ چرخ جلوی پراید ونکاتی از آن

از آن جا که پر استفاده ترین و پر فروش ترین خودرو در کشور خودروی پراید است، فروش قطعات آن به وفور در سراسر کشور و در نمایندگی ها و فروشگاه های گوناگون رایج می باشد بنابراین دارندگان خودروی پراید معمولا ازجهت تامین قطعات از جمله بلبرینگ چرخ جلوی پراید شرکتی با مشکل خاصی مواجه نیستند و به همین دلیل است که فروش این خودرو نیز همچنان با استقبال بیشتری نسبت به دیگر خودروها رو به روست. خودرو سواران معمولا در هنگام نیاز به تعویض قطعات خودرویشان دغدغه ی خرید یک محصول مطمئن و با کیفیت و البته با قیمت مناسب را دارند.

به چه علت بلبرینگ چرخ جلوی پراید شرکتی متقاضی فراوان دارد؟

جلوبندی خودروی پراید بسیار حساس و ظریف است و به همین دلیل بلبرینگ چرخ جلوی آن در معرض استهلاک و آسیب دیدگی بیشتری است. به همین دلیل معمولا خودروسواران در جست و جوی بلبرینگ چرخ جلوی پراید شرکتی هستند. شرکت های مختلفی عرضه کننده ی بلبرینگ چرخ جلوی پراید شرکتی هستند اما باید دقت کرد که کدام یک کیفیت و استحکام بهتری دارد تا عمر آن و عمر خودرو افزایش یابد.

برای خرید بلبرینگ چرخ جلوی پراید شرکتی می توانید در خصوص کیفیت و دوام هر یک تحقیق کنید و بهترین نوع آن را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که فقط قدری هزینه ی بیشتر در خرید این قطعه می تواند تا حد زیادی از خسارات عظیم تر و جبران ناپذیر پیشگیری نماید.

آسه صنعت و بلبرینگ چرخ جلوی پراید

یکی از عرضه کنندگان بلبرینگ در سطح کشور ما شرکت آسه صنعت است که تلاش کرده است با اجناس باکیفیت خود در صنعت تولید و فروش بلبرینگ و لوازم مورد نیاز مانند ساچمه بلبرینگ، خدمات بسیاری به صنعتگران ارائه دهد.

پرسش وپاسخ

سوال : حدود قیمت بلبرینگ چرخ جلوی پراید چقدر است؟

پاسخ :با توجه به سال ساخت ، کشور سازنده و مواردی از این قبیل قیمت این محصول بسیار متفاوت است، لیستی از قیمت ها میتوانید در مراکز فروش بلبرینگ یا فروشگاه های معتبر ببینید، با توجه به بازار امروزه قیمت حدودی از 40 هزار تومان الی 200هزار تومان است.

سوال : ممکن است دلیل اینکه خودرو به چپ و راست می رود هنگام حرکت ، خراب شدن بلبرینگ چرخ جلوی پراید باشد؟

پاسخ : بله یکی از علائم این مشکل همین مورد است که خودرو به سمت چپ و راست کشیده می شود،دلیل این اتفاق هم بهم ریختگی تنظیم و یا فرسودگی بلبرینگ چرخ جلوی پراید است.

درباره آسه صنعت

5 دیدگاه در بلبرینگ چرخ جلوی پراید (10 گام تعویض آن)
 1. بلبرینگ چرخ جلو پراید جدید

  ۹۳تومن
  مارک OSAKA


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *