بلبرینگ-https://www.aseh-sanat.com/

بلبرینگ SKF یکی از محصولات شرکت SKF است که در سوئد فعالیت می‌کند. SKF مخفف عبارت Svenska Kullager Fabriken به زبان سوئدی است که ترجمه‌ی آن «کارخانه بلبرینگ سوئدی» می‌شود. زمینه فعالیت این برند به ساخت و عرضه بلبرینگ محدود نمی‌شو. این شرکت محصولات دیگری را نیز تولید می‌کند.

 • انواع یاطاقان‌ها،
 • آب بندها،
 • تجهیزات انتقال نیرو،
 • سیستم‌ها و مواد روانکاری،
 • کالاهای مکاترونیک،
 • سامانه‌های پایش تجهیزات و ماشین آلات

از دیگر تولیدات این برند است. همچنین این شرکت خدمات مرتبط با محصولات بالا را نیز ارائه می‌دهد. اما در این مقاله قصد داریم به صورت انحصاری در مورد بلبرینگ‌های SKF صحبت کنیم و اطلاعاتی را در مورد آن‌ها ارائه دهیم.

 

راه هایی برای تشخیص بلبرینگ SKF اصل

 آیا به امید خرید بلبرینگ SKF مبلغی هنگفت پرداخت کرده اید و سپس متوجه شده اید که کالای در دستتان اورجینال نیست؟

این گونه اتفاقات در بازار محصولاتی چون بلبرینگ SKF که کیفیتی عالی دارند و از گروه محصولات پرطرفدار در سطح جهانی محسوب می شوند، اتفاقی بسیار رایج است. اما نگران نباشید همیشه برای هر مشکل، راهکارهایی وجود دارد.

به چه علت باید مراقب بلبرینگ SKF تقلبی باشیم؟

کارخانۀ SKF بزرگ ترین تولیدکننده بلبرینگ در سطح جهان است. این کارخانه که در اصل سوئدی است و در سال 1907در گوتنبرگ تأسیس شده است، اینک 108 واحد تولیدی در سطح جهان دارد که در 24 کشور قرار یافته اند و 44000 نفر پرسنل در واحدهای مختلف آن کار می کنند.

کارخانۀ SKF  همچنین 17000 نمایندگی فروش در 130 کشور جهان دارد و شناخته شده ترین برند بلبرنیگ است. قطعا این شرکت با گذشت بیش از صد سال از سابقۀ کارش در حوزه تولید قطعات صنعتی از جمله بلبرینگ SKF، اعتبار خود را به آسانی کسب نکرده است و این گونه اعتبارهاست که مورد طمع سودجویان و منفعت طلبانی قرار می گیرد که دغدغه شان کسب سودی موقت و به نوعی ماهی گرفتن از آب گل آلود است!

تلاش تولیدکنندگان بلبرینگ SKF برای حفظ حقوق مشتریان

نسبت به خرید بلبرینگ SKF اصل حساس باشید. هرچه محصولی اعتبار بیشتری داشته باشد، دندان طمع متقلبان نیز برای آن تیزتر است. البته آنان هرگز نمی توانند بازار اصلی را به دست آورند اما در تقلید از بسته بندی و اشکال و ابعاد ظاهری بسیار ماهرانه عمل می کنند و سود موقت مدنظر خود را به دست می آورند.

متقلبان نمی توانند جایگاهی از آن خود کنند، اما به هرحال مصرف کنندگان قربانی آنان و خسارت دهندگان اصلی این ماجرا خواهند شد.

از آنجا که اولویت کارخانۀ بلبرینگ SKF حفظ حقوق مصرف کنندگان است، با قدرت در حال مبارزه با روند تقلب است.

 

بلبرینگ SKF چیست؟

شرکت SKF به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌ها در زمینه تولید انواع بلبرینگ‌ها شناخته می‌شود. این شرکت محصولات تولیدی خود را در اقصی نقاط جهان توزیع می‌کند. یکی از کشورهایی هم که محصولات این شرکت سوئدی در آن جا توزیع می‌شود کشور ایران است.

برند SKF نمایندگی‌های مختلفی در شهرهای بزرگ ایران تأسیس کرده است.SKF اکنون مالک کارخانه‌های مختلفی در ۷۰ کشور جهان است. اما از آن‌جایی که فعالیت خود را با ارائه بلبرینگ و رولبرینگ شروع کرده است، همچنان در تولید این محصول شناخته می‌شود.

بلبرینگ‌های این شرکت از سال‌های دور تا کنون کیفیت خوبی داشته‌اند. به همین دلیل بخش اعظمی از بازار جهان و حتی ایران را به خود اختصاص می‌دهند.

انواع بلبرینگ SKF

بلبرینگ-https://www.aseh-sanat.com/

شرکت بلبرینگ SKF توانسته است با استفاده از دانش و تجربیات بهترین تکنسین‌ها در جهت بهبود کیفیت تولید محصولات خود قدم بردارد. این مجموعه محصولات متنوعی برای کاربردهای مختلف تولید می‌کند که در ادامه برخی از آن‌ها را نام برده‌ایم.

بیشتر بخوانیم : بلبرینگ چرخ جلو

بلبرینگ سوزنی SKF

این بلبرینگ‌ها از ساچمه‌های سوزنی شکل بهره‌مند هستند. آن‌ها سطح تماس بیشتری با بار ایجاد می‌کنند. بنابراین معمولا ظرفیت بیشتری دارند. بلبرینگ‌های سوزنی در اجزای مختلف خودروها مثل بازوی راکر کاربرد دارند. پمپ‌‌ها و کمپرسور‌ها نیز از دیگر ماشین‌هایی هستند که با این بلبرینگ کار می‌کنند.

بلبرینگ کف گرد SKF

این بلبرینگ‌ها در دو شکل یک یا دو محور تولید می‌شوند. آن‌ها در حرکت‌های محوری بسیار کاربردی هستند. اما برای حرکت‌های شعاعی به کار نمی‌روند. بلبرینگ‌های کف گرد برند SKF قابل جدا شدن هستند. هوزینگ‌های این نوع بلبرینگ به شکل منحنی طراحی شده است.

به همین دلیل می‌تواند تغییر موقعیت‌های ابتدایی را کنترل کند. این نوع از بلبرینگ SKF در کدهای مختلف طراحی شده است که باعث می‌شود برای ماشین‌های مختلف کاربرد داشته باشد.

بلبرینگ تماس زاویه‌ای SKF

شیارهای این نوع بلبرینگ به گونه‌ای است که نیروها در زاویه مشخص بین رینگ‌ها جابجا می‌شوند. کاربرد این نوع بلبرینگ‌ها نسبت به نمونه‌های شیار دار در حمل بارها به صورت محوری بیشتر است. این نوع بلبرینگ SKF خود شامل انواع مختلفی است.

 • بلبرینگ تک ردیفه.
 • بلبرینگ دو ردیفه.
 • بلبرینگ چهار نقطه.

بلبرینگ شیار عمیق

این مدل از بلبرینگ SKF جزو پرکاربردترین محصولات در صنایع مختلف به شمار می‌رود. شیارهای موجود در این محصولات باعث می‌شود که مقاومت زیادی در برابر بارهای شعاعی و محوری داشته باشند. برند SKF بلبرینگ‌های شیار عمیق را در چهار نوع تولید می‌کند.

 • بلبرینگ یک ردیفه.
 • بلبرینگ یک ردیفه با اسلات‌های پرکننده.
 • بلبرینگ استنلس استیل.
 • بلبرینگ دو ردیفه.

بلبرینگ خود تنظیم

این بلبرینگ SKF نسبت به سایر نمونه‌ها اصطکاک کم‌تری دارد. به همین دلیل برای ماشین‌هایی که با سرعت بالا دوران دارند، مناسب است. در این محصولات پروفیل شیار رینگ بیرونی، کروی است. رینگ درونی نیز از دو شیار دایره‌ای بهره می‌برد. SKF این محصول را در سه مدل مختلف تولید می‌کند.

 • بلبرینگ خود تنظیم مدل پایه.
 • بلبرینگ با رینگ داخلی عریض.
 • بلبرینگ آب بندی شده.

کاربرد بلبرینگ SKF

تمرکز اصلی این شرکت روی کاهش اثرات منفی زیست محیطی محصولات است. هدف اصلی کارخانه‌های تولید بلبرینگ SKF رضایت و کمک به مشتریان است استفاده از محصولات این برند باعث می‌شود ماشین‌ها با سرعت بالاتر و روان کار کنند.

همچنین کارایی آن‌ها افزایش پیدا می‌کند و هزینه‌های مورد نیاز برای نگهداری از آن‌ها کم‌تر خواهد شد. استفاده از بلبرینگ‌های استاندارد SKF، طول عمر ماشین‌ها را بیشتر می‌کند.بلبرینگ SKF بر ماشین‌های اروپایی سنگین، ماشین آلات کشاورزی و صنعتی، ماشین آلات راهسازی و معدنی، ماشین آلات ساختمانی به صورت قطعه اصلی نصب می‌شود. موارد بالا کاربردهای عمومی محصولات برند SKF است. هر نوع بلبرینگ تولید شده توسط این شرکت، استفاده‌های تخصصی نیز دارد.

بلبرینگ-https://www.aseh-sanat.com/

چگونگی نصب بلبرینگ SKF

بلبرینگ SKF قطعات حساسی هستند که در هنگام نصب باید با دقت جابجا شوند. تا پیش از نصب و استفاده از این محصولات، آن‌ها باید در بسته بندی اصلی خود نگهداری شوند.

بلبرینگ‌ها نباید با حلال و یا پاک کننده شسته شوند. باید با یک پارچه تمیز بدون پرز آن را پاک کرد. قطعات مرتبط با بلبرینگ مانند شفت و محفظه، قبل از نصب باید به صورت کامل تمیز شوند.

برای اینکه بلبرینگ به آسانی در جای خودش قرار گیرد، انتهای پین‌ها، شفت و سوراخ داخلی محفظه بلبرینگ با شیب ۱۰ الی ۲۰ درجه به سمت داخل ساخته می‌شود. این کار مانع صدمه رسیدن به بلبرینگ SKF هنگام قرار گرفتن در جای خود خواهد شد. بهتر است از یک صفحه تخت یا لوله برای جا زدن بلبرینگ‌های شیار عمیق استفاده کرد. به طور کلی توصیه می‌شود اگر تجربه‌ای در زمینه نصب بلبرینگ ندارید، این کار را به مهندسان حرفه‌ای و تکنسین‌های ماهر و باتجربه در این حوزه بسپارید.

قیمت انواع بلبرینگ SKF

همانطور که در قسمت‌های قبلی اشاره شد، بلبرینگ SKF دارای انواع مختلفی هستند. آن‌ها در صنایع مختلف هم کاربرد دارند. بنابراین طبیعی است که قیمت‌های متفاوتی نیز داشته باشند. کیفیت محصولات برند SKF به اندازه‌ای است که باعث می‌شود قیمت آن برای خریداران اهمیتی نداشته باشد.

بلبرینگ‌های ارزان‌تری نیز در بازار وجود دارد. اما هیچکدام از آن‌ها به اندازه محصولات SKF باعث آسایش خاطر مشتریان نمی‌شوند.البته بلبرینگ‌ SKF را نیز نباید با قیمت بیش از حد خریداری کرد.

برای اطمینان از قیمت مناسب این محصول حتما از طریق فروشگاه‌های معتبر اقدام کنید. آن‌ها هم محصولات اورجینال را ارائه می‌دهند و قیمت محصولاتشان مطابق با قرارداد است.

دلایل استفاده از بلبرینگ SKF

SKF از شناخته شده‌ترین برندهای بلبرینگ در جهان است. محصولات آن در جعبه‌های خاص سفید و آبی به بازار عرضه می‌شود. مشتریان این برند دلایل مختلفی برای استفاده از محصولات آن دارند.

 • این قطعه طول عمر بسیار بالایی دارد و دارای کیفیت بی نظیری است.
 • استفاده از این محصول باعث می‌شود که ماشین‌ها روان کار کنند و سرعت انجام پروژه بیشتر شود.
 • همچنین اصطکاک کم‌تر است و ماشین‌ها کم‌تر دچار استهلاک می‌شوند. بنابراین در هزینه‌ها نیز صرفه جویی خواهد شد.
 • این برند محصولات مناسب برای انواع کاربردها تولید می‌کند.
 • محصولات SKF با آلیاژ فولاد ساخته می‌شوند. به همین دلیل سطح آن‌ها بسیار مستحکم است.
 • SKF از بهترین تجهیزات و جدید‌ترین تکنولوژی‌ها برای محصولات خود اقدام می‌کند.

همه موارد بالا باعث شده است که صنعتگران مختلف از بلبرینگ SKF استفاده کنند.

بیشتر بخوانیم : بلبرینگ خطی چیست؟

نکات مهم در هنگام خریدن بلبرینگ SKF

بلبرینگ-https://www.aseh-sanat.com/

مهم‌ترین نکته‌ای که باید هنگام خرید  این نوع بلبرینگ به آن توجه شود، اصالت محصول است. برند SKF در بازار نمونه‌‌های تقلبی بسیار زیادی دارد. محصولات فیک از طرف سودجویان و به منظور سوء استفاده از اعتبار این برند وارد بازار شده‌اند.

به همین دلیل در خرید آن باید خیلی دقت کرد. به طور کلی استفاده از بلبرینگ‌های فیک به دستگاه‌ها آسیب می‌رساند و حتی ممکن است خطرات جانی و مالی به دنبال داشته باشد. توجه به مواردی که در ادامه بیان کرده‌ایم، می‌تواند به شما در تشخیص اصالت محصول کمک کند.

 • اولین و مطمئن‌ترین راه خرید از منبع معتبر است.
 • می‌توان کالای خریداری شده را به آزمایشگاه ارسال کرد تا اورجینال بودن بلبرینگ SKF مورد بررسی قرار گیرد. البته این روش برای خریدهای محدود و با تعداد کم از نظر اقتصادی به صرفه نیست.
 • SKF برای بسته بندی محصولات خود از بسته بندی‌هایی با جنس خاص استفاده می‌کند. نایلکس‌های داخل جعبه دارای ویژگی‌های به خصوصی است. به همین دلیل افرادی که مدت زیادی محصولات SKF را خریداری کرده‌اند، می‌توانند با همین ویژگی‌ها جزئی محصول اصل را از نمونه تقلبی تشخیص دهند.
 • بررسی آرم بلبرینگ SKF.
 • بارکد محصول
 • بررسی میزان چکش خواری بلبرینگ
 • گریس بلبرینگ

مزایای استفاده از بلبرینگ SKF

تا کنون در مورد ویژگی‌های محصولات برند SKF  صحبت کردیم. مزایای استفاده از محصولات این برند نیز در طول مقاله مشخص شد. در این بخش جمع‌بندی از مزایای بلبرینگ‌های SKF  ارائه داده‌ایم.

 • یکی از مزیت‌های به کار بردن بلبرینگ‌های SKF کاهش اصطکاک است.
 • بلبرینگ‌ها با اشغال کردن حداقل فضا، محیط را برای قرار گرفتن اجزای مکانیکی دیگر فراهم می‌کند.
 • کاهش میزان استرس و دمپ در حرکت از دیگر مزیت‌های این قطعه است.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامعی در مورد بلبرینگ SKF از جنبه‌های مختلف ارائه دهیم. شرکت آسه صنعت ارائه دهنده انواع مختلف بلبرینگ‌های تولید شده توسط برند SKF است. این فروشگاه‌ از معتبرترین مجموعه‌های اینترنتی است که محصولات با اصالت را ارائه می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه امکان ارسال محصولات به سراسر ایران است. این موضوع برای صنعتگران شهرهای کوچک که در آن‌ها نمایندگی SKF وجود ندارد، بسیار مهم است.

برای ارتباط با ما روی لینک کلیک کنید.

 

درباره محمد سهرابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.