صنعت تولید و فروش بلبرینگ

بلبرینگ یک کلمه انگلیسی و در واقع مرکب از دو کلمه ball و bearing است  که در لغت فارسی به معنای یاتاقان توپی می باشد. تاریخچه بلبرینگ مانند تاریخچه بسیاری از اختراعات و ابداعات بشری به دوران انسان های نخستین و البته تلاش او برای داشتن زندگی راحت تر گره خورده است.بررسی و مطالعه سرگذشت بلبرینگ به سرگذشت و ابداع چرخ به عنوان یکی از موفقیت های بشری برمی گردد. شاید اختراع  چرخ و بلبرینگ در کنار اختراع آتش و برق یکی از چند اختراع مهم و سرآمد بشری باشد که توانسته است نقش پررنگی را در صنعت ایفا کند تا آن حد که بی شک تصور داشتن صنعت بدون صنعت خرید و فروش بلبرینگ ، تصوری پوچ است.

تولید و فروش بلبرینگ ، در واقع فروش ابزار تسهیل ساز حمل و نقل و منتقل کننده حرکت از جسمی به جسم دیگر است. در سایه صنعت فروش بلبرینگ است که می توان اجسام بزرگ و وسایل مکانیکی و چرخ های اتومبیل ها و ماشین های سنگین را به راحتی به حرکت درآورد  و به نرمی حرکت داد.

به واسطه صنعت تولید و فروش بلبرینگ ، مهندسین و صنعگران با کاستن و به حداقل رساندن اصطکاک، از تکنیک چرخش به جای سایش برای حمل و نقل و به حرکت در آوردن اجسام سنگین استفاده می کنند.

جای پای صنعت تولید و فروش بلبرینگ در محیط روزمره و پیرامون ما به وفور دیده می شود. موتور کولر، هاردیسک، صندلی گردان، اسباب بازی، وسایل شهربازی، صندلی گردان و … اینها همه وسایلی هستند که رگ حیاتشان به صنعت تولید و فروش بلبرینگ وابسته است.

 

نقش بلبرینگ

فروش بلبرینگ | آسه صنعت

فروش بلبرینگ | آسه صنعت


یک بلبرینگ تشکیل شده از قفسه، ساچمه، رینگ خارجی، کاسه نمد فلزی و رینگ داخلی می باشد. عناصر اصلی و مهم در صنعت تولید و فروش بلبرینگ عبارتند از اهن، کربن، سیلیسیم، منیزیم، کروم و مولیبدنیوم هستند.

در بلبرینگ های استیل، عنصر نیکل نیز بکار رفته است. صنعت تولید و فروش بلبرینگ با کنار هم قراردادن این قطعات بسیار ساده، جدای از ساده سازی حمل و نقل، تحول عظیمی در سرعت جابجایی به وجود آورده است.

این ابزار صنعتی بسته به نوع  و موارد مصرف، سه نوع بار شعاعی (radial)، محور (axial) و یا در لحظه  (moment)را تحمل می کند. بلبرینگی که به طور مثال در موتورهای الکترونیکی مانند موتور کولر آب استفاده می شود بار شعاعی را تحمل می کند.

بلبرینگ به کار رفته در هارددیسک و یا صندلی گردان بار محوری و بلبرینگ مورد استفاده در چرخ خودرو بار درلحظه را تحمل می کند.

 

فروش بلبرینگ | آسه صنعت

فروش بلبرینگ | آسه صنعت


 

قلب تپنده ماشین آلات

بلبرینگ از مهم­ترین قطعات صنعتی است و شاید بدون اغراق بتوان گفت بلبرینگ قلب تپنده ماشین آلات وخودروها است. یکی از اساسی ترین قطعات جلوبندی خودروها بلبرینگ است. امروزه با توجه به افزایش تعداد ماشین نیاز به تولید و فروش بلبرینگ بیشتر شده است و بر طبق آمار بدست آمده  مصرف بلبرینگ در ایران دوبرابر کشورهای در حال توسعه دیگر است.

به همین دلیل مدت زیادی است که موضوع  تولید و فروش بلبرینگ  اهمیت زیادی پیدا کرده است. وظیفه مهم بلبرینگ در ماشین­ آلات کمک به حرکت و تحمل بار و در خودروها کاهش اصطکاک بین دو قطعه است. در صورت بروز کوچکترین خرابی در این قطعه ممکن است کل خودرو از کار بیافتد و یا به درستی کارنکند.

پس اهمیت کیفیت بلبرینگ خریداری شده از شرکت ­های مجاز تولید و فروش بلبرینگ بر هیچ کسی پوشیده نیست. در صورت نیاز به سفارش این محصول در ادامه با آسه صنعت با بیش از نیم قرن تجربه در امر فروش بلبرینگ همراه باشید تا با نکات مهم مربوطه آشنا شوید.

 

بیشتر بخوانیم : خرید بلبرینگ

 

بررسی فروش انواع بلبرینگ


فروش بلبرینگ تفاوت‌های بسیاری با دیگر قطعات ماشین‌ آلات دارد. چرا که بلبرینگ‌ها خود شامل انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن‌ها کاربرد منحصر به فردی دارد.

فروشندگان این محصول می‌توانند بازار مشخصی برای خود فراهم کنند و به صورت تخصصی در آن حوزه فعالیت داشته باشند. برای مثال برخی از فروشندگان فقط به فروش بلبرینگ‌های دوچرخه مشغولند. اما برخی دیگر بلبرینگ‌های مختلفی را ارائه می‌دهند.

اگرچه تقاضای زیادی برای انواع بلبرینگ وجود دارد. اما در این بازار رقابت نیز شدید است. برای فروش بلبرینگ، مشتریان تنها به فروشگاه‌های معتبر مراجعه می‌کنند.

چرا که کیفیت و اصالت این قطعه نقش حیاتی در دستگاه‌ها ایفا می‌کند. به همین دلیل بسیاری از فروشندگان جدید، بدون کسب اعتبار، سرمایه زیادی را صرف خرید بلبرینگ می‌کنند و در فروش محصول شکست می‌خورند.

دلیل خرید و فروش بلبرینگ غیر متعارف در ایران

یکی از دلایل شایع مصرف بلبرینگ به صورت غیر متعارف در ایران عدم دانش مهندسی مکانیک لازم برای انتخاب درست بلبرینگ است. تمام بلبرینگ ­ها دارای شناسه هستند که نوع کاربرد آن­ها را مشخص می­ کند و به راحتی می­ توان به مشخصات فنی آن­ها پی برد.

به عنوان مثال در صورتی که شما نیاز به یک بلبرینگ با تحمل بسیار دقیق بار دارید پس به سراغ­ بلبرینگ­ هایی بروید که این ویژگی در آن­ها وجود داشته باشد در صورت عدم توجه به این نکته ممکن است خسارات جبران ناپذیری به ماشین وارد شود. هنگام مراجعه به شرکت­ های تولید و فروش بلبرینگ از کارشناسان در این زمینه راهنمایی بخواهید.

از دیگر مواردی که عمر مفید بلبرینگ را به شدت کاهش می­ دهد نصب این قطعه در محیط کثیف و آلوده است. ذرات خارجی که روی سطح بلبرینگ قرار می گیرند به شدت در کاهش عملکرد دستگاه در مرور زمان موثر هستند. گریس کاری با استفاده از گریس ­های نامرغوب  و یا انجام گریس بیش از حد نیاز از دیگر دلایلی است که عمر بلبرینگ را کوتاه می کند.

فروش بلبرینگ از برندهای معروف

بلبرینگ قطعه ای به ظاهر ساده و در عین حال بسیار حیاتی است. هرگونه اختلال در آن می تواند راندمان کل دستگاه را تحت الشعاع قرار دهد یا اساسا چرخه­ ی کار را متوقف نماید. بلبرینگ قطعه ای برای سهولت در حرکات دورانی یا خطی است که با کاهش میزان اصطکاک به روان شدن حرکت کمک می کند. چنانچه خود این قطعه در شرایط غیر استاندارد تولید شده باشد می تواند خسارات جبران ناپذیری به بار آورد.

اگر از علاقه مندان به کار در حوزه ی عرضه و فروش بلبرینگ هستید، یا در این حوزه مشغولید و دوست دارید در کسب و کارتان موفق تر باشید، برندهای معروف را فراموش نکنید.

برخی برندهای مشهور جهانی در تولید بلبرینگ بالغ بر صد سال است که فعالیت می کنند و برخی دیگر اگرچه دیرتر پا به این عرصه گذاشته اند، کاملا با برندهای قدیمی تر در رقابت هستند.

تولید و فروش بلبرینگ از این برندهای مشهور صادر شده از یک واحد تولید و فروش نیست بلکه این شرکت ها واحدهای تولیدی و فروشگاهی به نمایندگی خود را در صدها کشور جهان راه اندازی کرده اند. این واحد ها معمولا مأمور تولید و فروش بلبرینگ در محدوده کشور یا منطقه خود هستند. به این ترتیب هزینه های تولید و قیمت فروش بلبرینگ ها از برندهای معروف، معقول تر می گردد.

فروش بلبرینگ در انواع گوناگون

بلبرینگ ها بسیار متنوع اند اما برخی از آن ها کاربرد بیشتری دارند و از فروش پر رونق تری برخوردار هستند. این قطعات در ماشین آلات و دستگاه های گوناگونی به کار می روند. از آنجا که کارشان تسهیل حرکت و چرخش است می تواند حدس زد که کاربردهای بسیار گسترده ای دارند. در خودروها، در انواع دستگاه های صنعتی که حرکات دورانی یا ریلی دارند، در کولرها و در بسیاری از لوازم خانگی می توان انواعی از برینگ ها را مشاهده کرد.

از آنجا که انواع بلبرینگ ها بسیار زیاد است، فروش بلبرینگ می تواند تخصصی باشد. برای مثال می توانید فروش بلبرینگ را در حوزه بلبرینگ خودرو یا بلبرینگ صنعتی به عنوان حوزه تخصصی خود انتخاب کنید.

همچنین می توانید فروش بلبرینگ را در حوزه مربوط به لوازم خانگی انجام دهید. جالب است بدانید همین حالا که در منزل نشسته اید بسیاری از لوازم منزل شما اعم از ماشین لباسشویی، جاروبرقی، کامپیوتر، سشوار، یخچال، فریزر، مایکروفر، انواع کشوها و درب های ریلی، هود آشپزخانه و اسباب بازی ها دارای بلبرینگ هستند.

فروش بلبرینگ مینیاتوری نیز می تواند یک حوزه تخصصی دیگر باشد. این بلبرینگ ها که کوچک ترین ابعاد این قطعات هستند، در لوازم و تجهیزات پزشکی، هوافضا و دیگر ابزارهای الکتریکی و مکانیکی کاربرد دارند. بنابراین فروش بلبرینگ می تواند کسب و کار پر رونقی باشد.

انواع بلبرینگ موجود در شرکت ­های تولید و فروش بلبرینگ

انواع بلبرینگ­ موجود خودرو در بازار به شرح زیر است که با توجه به نوع نیاز می توان یکی از موارد زیر را از کارخانجات و شرکت ­های تولید و فروش بلبرینگ خریداری کرد.

 • بلبرینگ­ غلتشی
 • بلبرینگ شعاعی
 • بلبرینگ­ شیار عمیق
 • بلبرینگ نوع s
 • بلبرینگ­ شیار عمیق با شیار جازنی ساچمه ها
 • بلبرینگ باتماس زاویه اي یک ردیفه
 • بلبرینگ­ با تماس زاویه اي دو ردیفه
 • بلبرینگ خود تنظیم
 • بلبرینگ کف گرد

و برخی از انواع بلبرینگ مصرفی پراید که در مراکز فروش بلبرینگ عرضه می­ شود به شرح زیر است:

 

 

فروش بلبرینگ | آسه صنعت

فروش بلبرینگ | آسه صنعت

 

 

بلبرینگ چرخ عقب کوچک  و بزرگ پراید

بلبرینگ فابریک سر شفت دنده زیر پراید

بلبرینگ ته میلنگ پراید

بلبرینگ دینام پراید

بلبرینگ هوزینگ پراید

بلبرینگ چرخ جلو پراید

بلبرینگ کولر پراید

بلبرینگ کلاچ پراید

بلبرینگ تسمه تایم پراید

بلبرینگ دوبل دینام پراید

عوامل تأثیرگذار بر فروش بلبرینگ

 

فروش بلبرینگ | آسه صنعت

فروش بلبرینگ | آسه صنعتدر فروش هر کالایی عواملی تأثیرگذار بسیاری وجود دارند. شناخت این عوامل برای فروش، بسیار ضروری است. در فروش بلبرینگ نیز عواملی دخیل هستند که با شناخت آن‌ها می‌توانید در این راه موفق شوید.

در ادامه به مهم‌ترین فاکتورهای موثر در بازار انواع بلبرینگ اشاره کرده‌ایم. شناخت این فاکتورها به شما کمک می‌کند فروشندگان حرفه‌ای این صنعت را تشخیص دهید.

شناخت بازار

قبل از فروش بلبرینگ، فروشندگان ابتدا باید بازار آن را به خوبی بررسی کنند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا در عرضه بلبرینگ‌ها، هوشمندانه عمل کنند. عرضه محصول متناسب با نیاز مشتری اصل مهمی در تجارت به شمار می‌رود.

ممکن است به این نکته توجه کرده باشید برخی از افراد در یک کسب و کار خود، سود بیشتری نسبت به رقبای خود بدست می‌آورند. یکی از دلایل بزرگ آن، تحقیق و شناخت بازار است.

زمانی که یک فروشنده بازار را بشناسد، همیشه محصول مورد نیاز مشتری را برای عرضه دارد. بین فروشگاهی که همیشه محصولات مورد نیاز مشتری را تأمین می‌کند و فروشگاهی که بعضی مواقع محصول مورد نیاز مشتری را ندارد، مجموعه اول در جذب مشتری برنده است.

میزان رقابت بازار

بازار فروش بلبرینگ گسترده است و افراد بسیاری در این حوزه فعالیت می‌کنند. این رقابت در بسیاری از موارد به نفع مشتری است. چرا که فروشندگان سعی می‌کنند با افزایش کیفیت محصولات و خدمات خود مشتریان بیشتری جذب کنند.

شما می‌توانید با توجه به فضای رقابتی و خدمات ارائه شده از سوی فروشندگان بلبرینگ، بهترین فروشگاه را انتخاب کنید.

تبلیغات و برندسازی

تبلیغات منجر به شناخت شدن برند می‌شود. برندسازی نیز تأثیر بسیاری در فروش بلبرینگ دارد. از طرف دیگر اگر برندی محصول خوبی ارائه ندهد، با تبلیغات تنها مدت کوتاهی شناخته می‌شود.

بنابراین می‌توان گفت فروشگاه‌های معتبر معمولا در صنعت بلبرینگ نامدار هستند. البته این موضوع به معنای بی‌کیفیت بودن کار مجموعه‌های تازه کار نیست. اما خریداران هنگام خرید از فروشگاه‌های غیر مشهور باید بیشتر دقت کنند.

کسب اعتبار

اعتبار نیز از دیگر فاکتورهایی است که در صنعت فروش بلبرینگ اهمیت بسیاری دارد. اعتبار یک فروشگاه یعنی همیشه نیاز مشتری را برآورده کرده است. همچنین خدمات مطلوب و اجناس باکیفیت ارائه داده است.

تمام این فاکتورها در کنار هم باعث شده‌اند که نام یک فروشگاه در بین افرادی که تجربه زیادی در خرید بلبرینگ دارند، مشهور باشد.

فروش مستقیم محصولات

بسیاری از تولید کنندگان بلبرینگ، زیر ساخت مناسب برای فروش را نیز فراهم کرده‌اند. مشتریان بسیاری خرید از این مجموعه‌ها را ترجیح می‌دهند. چرا که خرید مستقیم هم هزینه کم‌تری دارد و هم مشتری از کیفیت آن مطمئن خواهد بود.

البته چنین کاری به یک برند سازی حرفه‌ای، نیاز دارد. برندهای معتبر می‌توانند واسطه‌ها را کنار بگذارند و رابطه خوبی با مشتری نهایی برقرار کنند.

بیشتر بخوانیم : بلبرینگ چرخ

 
عمده فروشی

در این روش فروش بلبرینگ، افراد کالا را از تولیدکننده به خرده‌فروشی‌ها می‌رسانند. واسطه‌ها در این روش اگر رضایت هردو طرف را در نظر داشته باشند، حتما موفق خواهند شد.

چرا که تهیه زیرساخت‌های فروش مستقیم برای کارخانه‌ها کار ساده‌ای نیست. همچنین خرده فروشی‌ها نیز زمانی برای تأمین تمام اجناس مغازه به صورت مستقیم ندارند. برخی از عمده فروشان بلبرینگ صادرات نیز انجام می‌دهند.

خرده فروشی

این روش، ساده‌ترین راه فروش بلبرینگ است. این فروشندگان کار را با یک مغازه ساده آغاز می‌کنند. با کمی تبلیغات محلی به درآمد می‌رسند. همچنین پیج‌های فروش در شبکه‌های اجتماعی نیز بازار آن‌ها را توسعه می‌دهد. البته میزان سود به محل مغازه نیز بستگی دارد.

فروش اینترنتی

جدیدترین روش فروش که امروزه طرفداران زیادی دارد، فروش اینترنتی است. فروشندگان یک سایت فروشگاهی دارند. در چنین فروشگاهی خریداران می‌توانند به صورت عمده و خرد انواع بلبرینگ را خریداری کنند.

این روش‌ مزیت‌های بسیاری دارد. مشتریان به زمان و مکان محدود نیستند. فضای رقابتی نیز گسترده است و تنها بهترین‌ها در معرض دید مخاطب قرار می‌گیرند.

راه­کارهای افزایش عمر بلبرینگ خودرو

سرعت بالا در دست اندازها از جمله مواردی است که به سلامت بلبرینگ تا حد زیادی آسیب می ­رساند. هنگام مشاهده دست اندازها با کاستن سرعت ماشین به افزایش عمر بلبرینگ خودرو کمک کنید در غیر این صورت ممکن است با خورد شدن ناگهانی بلبرینگ مواجه شوید. هیچ گاه فراموش نکنید که خودروی شما یک خودروی مسابقه ­ای نیست و نیازی به ترمز گرفتن­ های محکم و یاپیچش­ های بسیار سریع  نیست.

سرویس کردن دوره­ای خودرو از دیگر مواردی است که می تواند به تشخیص زود هنگام مشکل کمک کند. در اکثر موارد مراجعه به تعمیرگاه با تاخیر می­ تواند سبب تعویض بلبرینگ شود. در صورتی که مکانیک مجرب توصیه به تعویض بلبرینگ کرد بدون لحظه ­ای تردید جهت خرید به شرکت­ های فروش بلبرینگ مراجعه کنید.

 

فروش بلبرینگ | آسه صنعت

فروش بلبرینگ | آسه صنعت


 

جمع بندی

از آنجایی که بلبرینگ از وسایل بسیار مهم و حیاتی در صنعت به شمار می ­رود باید در هنگام خرید این محصول  از شرکت­ های تولید و فروش بلبرینگ نهایت دقت را به کار برد.

امروزه با افزایش  فروشگاه­ های غیر معتبر متاسفانه اکثر افراد بعد از خرید دچار پشیمانی می ­شوند پس اگر تصمیم به خرید بلبرینگ دارید هم اکنون با آسه صنعت پیشرو در تولید و فروش بلبرینگ  تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن صاحب یک بلبرینگ خودرو اورجینال با کیفیت بالا شوید.

 

سوالات متداول

 

علائم خراب شدن یاتاقان چیست؟

سرو صدای بسیار زیاد اصلی ترین نشانه ی خراب شدن یاتاقان است،ولی علائم دیگری نیز وجود دارد از قبیل لرزش خودرو هنگام رانندگی می باشد که دررانندگی با سرعت پایین این لرزش بیشتر حس می شود،

سایت ما به عنوان یکی از سایت های فروش بلبرینگ پراید، سعی کرده تا این بلبرینگ ها را با کمترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار افراد قرار دهد. چنانچه قصد خرید دارید و دوست دارید که قیمت بلبرینگ چرخ جلو پراید با کمترین قیمت به شما ارائه شود، سعی کنید تا در زمان خرید به کالاهایی که در سایت ما موجود می باشد توجه کرده و با خرید بهترین نوع آن ها بهترین کیفیت را دریافت نمایید.

تفاوت یاتاقان و بلبرینگ در چیست؟ آیا این دو یکی است؟

بلبرینگ گونه ای از یاتاقان ها است، کار اصلی بلبرینگ مقاومت در برابر کشیده شدن سطح های مختلف روی هم می باشد به این صورت که سطح تماس را کاهش می دهد.اما یاتاقان یک محور است که باعث کاهش اسطکاک میان قطعات و با توجه به ساخت و اسکلت محکم این امر را فراهم میکند که قطعات روی یک دیگر سوار شوند، و تحمل بار شعاعی را بر عهده می گیرد.

رانندگی با یاتاقان خراب چه پیامدی دارد؟

این کار بسیار خطر ناک است چون باعث فرسودگی هرچه سریعتر لاستیک های خودرو شما می گردد، و تایر ساییده می شود ، بلبرینگ بخش مهمی از نگهدارنده چرخ ماشین است و باعث ایجاد موقعیت های خطرناک می شود.

حدود قیمت فروش بلبرینگ چرخ جلوی پراید چقدر است؟

با توجه به سال ساخت ، کشور سازنده و مواردی از این قبیل قیمت این محصول بسیار متفاوت است، لیستی از قیمت ها میتوانید در فروشگاه های معتبر ببینید، با توجه به بازار امروزه قیمت حدودی از 40 هزار تومان الی 200هزار تومان است

درباره آسه صنعت

6 دیدگاه در فروش بلبرینگ
 1. […] در سطح کشور تلاش داریم تا بهترین کیفیت را در حوزه صنعت تولید و فروش بلبرینگ های متنوع از جمله بلبرینگ چرخ جلوی پراید از آن هموطنان […]

 2. سلام الان شما فقط بلبرینگ میفروشید یا سایر لوازم رو هم دارید؟

 3. من میخاستم بلبرینگ چرخ جلوی پراید بخرم
  پرایدم 131 هست
  ایا مدلش فرق داره 131 با 111 بلبرینگ متفاوت دارن؟


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *