تصاویر بلبرینگ چرخ جلو پراید

برای استفاده ی بهینه و طولانی تر از قطعات خودروی پرایدی که سوار می شوید، لازم است اطلاعاتی کلی در خصوص کارکرد آن قطعات، ویژگی های آن و ارتباطش با سایر قطعات خودرو داشته باشید. گاهی بی اطلاعی از نحوه ی رفتار با خودرو و قطعات آن می تواند صدمات جبران ناپذیر مالی و حتی جانی داشته باشد. خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید یکی از این صدمات مهم و جدی است که در این مطلب به طور خلاصه به آن خواهیم پرداخت.

یک پیش زمینه در ارتباط با خرابی بلبرینگ

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که حین راندن خودروی پراید خود، صداهای عجیبی بشنوید یا لرزشی احساس کنید که بیشتر در ناحیه ی فرمان احساس می شود. باور بر این است چنین نشانه هایی معمولا با خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید در ارتباط است.

اهمیت تنظیم بلبرینگ

به طور کلی این مسئله در خصوص همه ی خودروها و نه فقط خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید مسئله ای حائز اهمیت، جدی و خطیر است. بلبرینگ مربوط به چرخ است. یک چرخ اگر بدون تنظیم باشد، از عمر آن و قطعاتش کاسته خواهد شد. مهم است که بلبرینگ چرخ را مطابق با مشخصات مناسب تنظیم کنید. اگر مجموعه بلبرینگ ها و یاتاقان ها خیلی شل یا خیلی محکم تنظیم شوند، این می تواند سبب خراب شدن زودرس بلبرینگ شود. تنظیم بلبرینگ تا هنگامی که ترمزهای دیسک برای عملکرد ترمز گرفتن تعریف نشده بود، چندان حیاتی نبود. کولیس مستقیماً بر روی اتصال فرمان (سگ دست) نصب می شود. اگر بازی بیش از حد زیادی در این نقطه وجود داشته باشد، باعث می شود پیستون در کولیس به عقب برگردد و در نتیجه حرکت بیش از حد پدال صورت بگیرد.

کیفیت در مقایسه با خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید

در صورت خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید چه اتفاقی می افتد؟

اگر به مسئله ی مهمی چون خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید به موقع توجه نشود، ممکن است اتفاقاتی چون قفل شدند لاستیک خودرو، لغزش چرخ ها یا حتی در رفتن آن ها از زیر خودرو را به همراه داشته باشد. می توان حدس زد که این رخداد ها تا چه حد خطرناک و مرگ آفرین هستند. چنین اتفاقاتی که در حین حرکت خودرو رخ می دهند، تاکنون موجب تصادفات و سوانح هولناک در حین رانندگی شده اند.

نشانه های خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید چیست؟

چنان که پیش تر نیز اشاره شد، اگر حین رانندگی با خودروی پراید با لرزش فرمان زیر دست خود روبرو شدید این می تواند یکی از نشانه های خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید باشد. پس این لرزش را به عنوان یکی از نشانه های احتمالی خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید جدی بگیرید. اما نشانه ی مهم تر و قابل اطمینان تر، صدای نا آشنایی است که از ناحیه ی چرخ ها به گوش می رسد. اگر حین رانندگی با پراید، صدایی نامتعارف و ناآشنا از ناحیه ی چرخ ها شنیدید، احتمال زیادی وجود دارد که خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید اتفاق افتاده باشد. در چنین شرایطی قطعا نباید به رانندگی ادامه دهید. بهتر است خودرو را متوقف کنید و اگر در نزدیکی محدوده ی خود کارشناس یا تعمیرگاهی سراغ ندارید، از امدادگران سیار خودرو کمک بگیرید.

کیفیت در مقایسه با قیمت بلبرینگ چرخ جلو پراید

چه کنیم که خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید رخ ندهد؟

پیشگیری از هر رخداد ناخوشایند، بسیار عاقلانه تر از چاره جویی برای آن پس از پیشامد است. برای پیشگیری از خرابی قطعات خودرو نیز راه هایی وجود دارد. یکی از مهم ترین عوامل خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید، رد کردن نادرست دست اندازهاست. چنان چه دست انداز ها و سرعت گیرها را با کاهش مناسب سرعت و به نرمی رد نکنید، به راحتی به جلوبندی خودرو آسیب خواهد رسید.

از دیگر توصیه ها برای پیشگیری از خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید این است که حتما بلبرینگ ها را از بهترین جنس های آن انتخاب کنید که دوام بیشتری داشته باشند و خیلی زود مستهلک و فرسوده نشوند.

راه دیگری که معمولا کارشناسان در خصوص پیشگیری از خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید توصیه می کنند این است که پس از طی مسافت مشخصی به طور منظم، مثلا پس از هر پنج هزار کیلومتر، حتما چرخ ها را با کمک جک بالا برده و به حرکت درآورید. اگر در این حالت متوجه شدید که چرخ صدایی ناهنجار دارد یا هنگام چرخیدن لغزش دارد، حتما بلبرینگ دچار آسیب و خرابی شده و می بایست بررسی و تعویض گردد.

امید است با پیشگیری از خرابی و بررسی به موقع بلبرینگ های خودروی خود از اتفاقات جبران ناپذیر و صدمات مالی و جانی سنگین در امان باشید.

درباره آسه صنعت

3 دیدگاه در خرابی بلبرینگ چرخ جلو پراید
 1. بلبرینگ وسیله ای است که معمولاً تبدیل می شود شما فروش بلبرینگ چرخ جلوی پراید نیز دارید؟
  بلبرینگ در ماشین آلات استفاده می شود
  چگونه بلبرینگ را سریع کنیم?

 2. توزیع کنندگان بلبرینگ نزدیک من?
  بلبرینگ برای چه استفاده می شود?
  سرسره های بلبرینگ چه هستند?
  بلبرینگ با شیار حلقه ای ضربه محکم و ناگهانی را تحمل میکند؟

 3. “این اهمیت زمانی پررنگ می شود که هرگونه ایراد و خرابی در آن باعث صدمه به جلوبندی خوردو و در نتیجه بروز مشکلاتی برای سرنشینان خودرو شود


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.