خرید بلبرینگ | aseh-sanat

خرید بلبرینگ | aseh-sanat


خرید بلبرینگ مقوله ای است که صنعتگران مختلفی به آن نیاز دارند. می‌توان گفت در تمام وسیله‌هایی که حرکت دورانی دارند، باید از بلبرینگ استفاده کرد. حرکت دورانی نیز روش کار بسیاری از دستگاه‌ها را تشکیل می‌دهد.

بلبرینگ یک قطعه حیاتی است و خرید محصول باکیفیت در کیفیت کار و سلامت دستگاه‌ها رابطه مستقیم دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامعی در مورد روش‌های خرید بلبرینگ و هر چه لازم است در مورد آن بدانید صحبت کرده‌ایم.

 

روش‌های خرید بلبرینگ

 

خرید بلبرینگ | aseh-sanat

خرید بلبرینگ | aseh-sanat


 

خرید بلبرینگ به دو روش سنتی یا حضوری و اینترنتی انجام می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس قرار گرفتن اینترنت برای عموم مردم، خرید اینترنتی ابزار مختلف نیز گسترش یافته است.

تجهیزات و محصولات صنعتی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. هر یک از روش‌های خرید بلبرینگ مزایا و معایب خاصی را دارا هستند. خرید بلبرینگ به روش اینترنتی موجب صرفه جویی در وقت و هزینه می‌گردد.

اما باید دقت کرد که حتما فروشگاه‌های معتبر برای خرید انتخاب شوند. فروشگاه‌هایی که دارای نماد اطمینان هستند و قابلیت مرجوعی دارند، بهترین گزینه‌ها برای خرید اینترنتی بلبرینگ محسوب می‌شوند.

در مقابل با خرید حضوری می‌توان وسیله را به صورت کامل در مغازه چک کرد و از نبود هر گونه نقص در بلبرینگ خریداری شده‌ی اطمینان حاصل کرد. البته این روش به صرف وقت و هزینه‌ی بیشتر برای پیدا کردن یک فروشگاه معتبر نیاز دارد. همچنین ممکن است فروشگاه‌های فیزیکی به اندازه مجموعه‌های مجازی خدمات ارائه ندهند.

 

بیشتر بخوانیم : تعویض بلبرینگ

 

مقایسه انواع بلبرینگ

 

خرید بلبرینگ | aseh-sanat

خرید بلبرینگ | aseh-sanat


بلبرینگ‌ها با توجه به نوع کاربرد، طراحی و نیرویی که قادر به تحمل آن هستند، در دسته‌های مختلفی جای می‌گیرند به یاد داشته باشید که بلبرینگ خریداری شده باید برای کاربرد مورد نظر شما طراحی شده باشد. بنابراین بهتر است انواع آن‌ها را بشناسید و با ویژگی‌هایشان آشنا شوید.

اهمیت جنس و مواد اولیه در خرید بلبرینگ

بلبرینگ ها برای رسانیدن اصطکاک به کمترین میزان خود بسیار کارآمد هستند. تولید بلبرینگ ها توانست انقلابی در حوزه صنعت، مکانیک و حرکت ایجاد کند.

اثر آن ها در نرم تر شدن و تسهیل حرکت است؛ به همین دلیل سرعت و راندمان را در بسیاری از دستگاه ها بالا می برند.

بسته به کارایی بلبرینگ می توان آن ها را با جنس های گوناگونی خریداری کرد. عمده ترین و شناخته شده ترین بلبرینگ ها از آلیاژ فولادی ساخته می شوند. برندهای معتبر تولید این بلبرینگ ها، هریک فرمول آلیاژ فولاد مخصوص خود را دارند و از آن همچون اسراری مهم حفاظت می کنند!

متریال دیگری که در تولید بلبرینگ رایج است، برنج است. در خرید بلبرینگ به این که کدام یک از این جنس ها دوام و کارکرد مناسب تری دارند توجه کنید.

برخی دیگر از جنس ها برای ساخت بلبرینگ، عبارت از تیتانیوم، استیل و سرامیک هستند. این متریال ها نیز مقاومت و دوام نسبتا خوبی دارند و در بسیاری از دستگاه ها مفید واقع می شوند. چگالی آلیاژ در دوام و مقاومت بلبرینگ اثر دارد. چرداخت مبلغ زیاد برای خرید یک جنس مرغوب در اکثر موارد هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری و آینده نگری محسوب می شود.

برای انتخاب و خرید بلبرینگ در جنس و متریالی که برایتان بیشترین کارایی را داشته باشد خوب است با کارشناسان خبره مشورت کنید تا شما را از بهترین و کاربردی ترین بلبرینگ برای کار یا دستگاه مدنظر شما راهنمایی کنند.

اهمیت رتبه بندی در خرید بلبرینگ

رتبه بندی و استاندارد های بلبرینگ نیز از معیارهای مهم است. رتبه بندی مشهور ABEC یکی از این موارد است که به ویژه در خرید بلبرینگ صنعتی مورد توجه قرار می گیرد. رتبه بندی ها در حقیقت حکایت از میزان دقت بلبرینگ دارند. این رتبه بندی ها معمولا با حروف و اعداد نشان داده می شوند و هنگام خرید باید به آن ها توجه کرده، از معنای هر یک آگاهی یابید.

بسته به این که دقت بلبرینگ در دستگاه شما تا چه حد حیاتی و مهم است، می توانید رتبه مناسبی را انتخاب نمایید. هرچه دستگاه حساس تر است، توجه به رتبه بندی در خرید بلبرینگ اهمیت بیشتری می یابد.

توجه به تعداد ساچمه ها و نوع آن ها در خرید بلبرینگ

هر وسیله نوع خاصی از بلبرینگ را می طلبد که تعداد ساچمه های آن با سایر انواع این قطعه متفاوت است. مثلا در اسکیت از 7 ساچمه استفاده می شود. به واسطه ی آن ها سرعت، دوام و حرکتی خوب در اسکیت ایجاد می شود. حال اگر یک عدد از این ساچمه ها را کم کنیم، اسکیت برای سرعت بیشتر و حرکت طولانی تر مناسب می شود. اضافه کردن ساچمه می تواند توان چرخش های ناگهانی را در اسکیت بالا ببرد.

همین حالت می تواند در سایر دستگاه ها و بلبرینگ ها پیاده شود و کاهش یا افزایش ساچمه ها بتواند تغییراتی در کارایی دستگاه ایجاد کند پس در خرید بلبرینگ باید به تعداد ساچمه ها به عنوان مهم ترین قسمت بلبرینگ توجه شود.

انتخاب نوع ساچمه ها نیز مهم است. ساچمه بلبرینگ ها در اشکال گوناگونی طراحی و تولید می شوند. برخی کروی، برخی استوانه ای، برخی مخروطی و برخی دیگر سوزنی هستند. در هنگام خرید بلبرینگ باید با توجه به دستگاه و کارایی بلبرینگ، نوع بار، جهت و سرعت دوران، نوعی مناسب را انتخاب کنید که ساچمه های آن با نیازتان تناسب داشته باشد.

بلبرینگ‌های شیار عمیق

خرید بلبرینگ شیار عمیق بسیار متداول است. این نوع از بلبرینگ‌ها در صنعت کاربرد زیادی دارند. دلیل کارایی زیاد این نوع از بلبرینگ‌ها سرعت بالا و طراحی ساده آن‌هاست. این نوع بلبرینگ خود به دو دسته‌ی بلبرینگ‌های شیاردار عمیق یک ردیفه و دو ردیفه تقسیم می‌شود‌.

 

بلبرینگ تماس زاویه‌ای

در این نوع بلبرینگ حلقه‌های داخلی و بیرونی با زاویه‌های خاص نسبت به هم قرار دارد. این نحوه جای‌گیری این قابلیت را برای بلبرینگ‌ها فراهم می‌کند که بارهای شعاعی و محوری را به صورت همزمان تحمل کنند. انواع بلبرینگ های تماس زاویه عبارتند از:

 • یک ردیفه
 • دو ردیفه
 • بلبرینگ‌های دارای چهار نقطه تماس.

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ‌های کف گرد در دو نوع یک ردیفه و دو ردیفه تولید می‌شوند. اگر قصد دارید از این وسیله  برای تحمل بارهای شعاعی استفاده کنید، خرید بلبرینگ کف گرد توصیه نمی‌شود. اما آن‌ها برای بارهای محوری ظرفیت قابل قبولی دارند.

 

بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ خود تنظیم دارای دو ردیف ساچمه و یک کنس بیرونی مشترک است. شیار ساچمه در این بلبرینگ به صورت منحنی است. بلبرینگ خود تنظیم به شکل‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود.

 

 • بلبرینگ با حلقه داخلی عریض
 • بلبرینگ بدون کاسه نمد
 • بلبرینگ با کاسه نمد در هر دو طرف.

 

کاربرد بلبرینگ

 

خرید بلبرینگ | aseh-sanat

خرید بلبرینگ | aseh-sanat


خرید بلبرینگ برای اهداف گوناگونی انجام می‌شود. بلبرینگ‌های مختلف کاربرد‌های بسیار گسترده‌ای دارند.

برخی از مهم‌ترین کاربرد‌های مختلف بلبرینگ را در ادامه بیان کرده‌ایم.

 

 • کاربرد در دستگاه‌های خودپرداز.
 • کاربرد در ماشین آلات صنعتی.
 • کاربرد در آسانسور‌ها و پله برقی‌ها.
 • کاربرد در کارخانه‌ها.
 • کاربرد در تجهیزات پزشکی و ابزار جراحی.
 • کاربرد در موتور سیکلت‌ها و اتومبیل‌ها.

خرید بلبرینگ برای اهداف مختلف و کاربرد آن تا حدی گسترده است که بدون وجود این وسیله بسیاری از ابزار و تکنولوژی‌هایی که امروزه در اختیار ما قرار می‌گیرند، قابل استفاده نخواهند بود.

به عنوان مثال چرخش دیسک در کامپیوتر‌ها به وسیله‌ی بلبرینگ انجام می‌شود. در صورت نبود بلبرینگ چرخش دیسک و در نتیجه‌ی آن ذخیره‌ی اطلاعات امکان پذیر نیست.

 

طریقه نصب بلبرینگ

نصب کردن و بیرون آوردن بلبرینگ‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا عملکرد صحیح بیرینگ‌ها به درست و اصولی بودن طریقه‌ی نصب آن‌ها وابسته است.

مهارت در نصب کردن و تمیز بودن محیط اطراف بلبرینگ در هنگام نصب، از اهمیت بسیاری برخوردار است. به همین دلیل پیش از نصب بلبرینگ‌ها باید آن‌ها را باید در بسته ‌بندی مخصوص نگهداری کرد. باید به یاد داشته باشیدکه شستن بلبرینگ‌ها با حلال‌های مختلف ممنوع است و باعث خرابی آن‌ها می‌شود.

برای آسانی نصب بلبرینگ‌ها، انتهای شفت و انتهای حفره درونی قسمت بیرینگ را با شیب ۱۰ الی ۲۰ درجه ساخته می‌شود. این کار علاوه بر جلوگیری از صدمه دیدن بیرینگ‌، سبب سهولت بیشتر در نصب بلبرینگ‌ها می‌شود‌. می‌توان گفت نصب صحیح بلبرینگ‌ها به اندازه‌ی انتخاب و خرید بلبرینگ با‌کیفیت حیاتی و دارای اهمیت است.

 

چگونگی نصب بلبرینگ

 برای نصب بلبرینگ‌ها بهتر است از میله و یا صفحه‌ی مسطح برای جا زدن آن‌ها استفاده شود. نکته‌ی مهم در انجام این کار این است که باید دقت کرد ضربه‌ها به آرامی وارد شوند. همچنین به هیچ عنوان نباید به سطوح لغزشی ضربه زد.

به منظور نصب بیرینگ‌ها در تعداد زیاد، بهتر است از پرس‌های هیدرولیکی و مکانیکی استفاده کرد.

نصب بیرینگ‌های بزرگ به گرم کردن احتیاج دارد. درجه‌ی اختلاف دما با توجه میزان تداخل شفت و بیرینگ تعیین می‌شود. البته باید توجه کرد که بیرینگ‌های کاسه نمدی پلی استری نباید بیشتر از ۱۳۰ درجه سانتی گراد حرارت ببینند.

همچنین بیرینگ‌های کاسه نمدی پلی یورتالی نیز نباید بیشتر از  ۱۱۰ درجه سانتی گراد گرم شوند. برای تنظیم دما می‌توان از هیترها و اتاقک‌های محفظه گرم استفاده کرد.

 

قیمت بلبرینگ

یکی از موضوعات مهم در خرید بلبرینگ، قیمت آن است. قیمت بلبرینگ‌ها بر اساس عوامل گوناگونی تعیین می‌شود. برخی از این عوامل عبارتند از؛

 

 • کارخانه سازنده بلبرینگ
 • میزان شهرت و مطرح بودن برند بلبرینگ
 • متریال مورد استفاده در ساخت بلبرینگ و کیفیت آن.

قیمت بلبرینگ‌های خارجی به علت نوسان نرخ عرض متغیر است. برای خرید بلبرینگ به بهترین و نازل‌ترین قیمت بهتر است از چند فروشگاه مختلف قیمت بگیرید. نکته‌ی دیگری که باید در هنگام خرید بلبرینگ به آن توجه کنید، گارانتی محصول است.

ممکن است محصولات دارای گارانتی هزینه بیشتری نسبت به محصولات بدون گارانتی داشته باشند. اما صرف این هزینه برای گارانتی کاملا به نفع شماست. زیرا در صورت خرابی بلبرینگ از خدمات پس از فروش و حتی امکان تعویض و مرجوعی کالا بهره‌مند خواهید شد‌.

 

بیشتر بخوانیم : انواع بلبرینگ

 

نکات مهم در هنگام خرید بلبرینگ

 

خرید بلبرینگ | aseh-sanat

خرید بلبرینگ | aseh-sanat


 

 • برای خرید بلبرینگ لازم است که به فروشگاه‌ها یا سایت‌های معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید.
 • در نظر داشته باشید که یک بلبرینگ ارزان قیمت به اندازه یک بلبرینگ باکیفیت از یک برند معتبر کاربردی نیست.
 • در هنگام خرید بلبرینگ دقت کنید که بسته‌بندی محصول اصلی، سالم و دارای ماده محافظت کننده باشد.
 •    تا هنگام استفاده از بلبرینگ هرگز آن را از بسته بندی خارج نکنید. زیرا ورود گرد و غبار و ذرات موجود در هوا به داخل آن باعث آسیب رسیدن به بلبرینگ خواهد شد.
 •  در هنگام تحویل بلبرینگ از صحت شماره فنی آن اطمینان حاصل کنید.
 • پس از خرید بلبرینگ، حمل و نقل آن را به دقت انجام دهید تا ضربه‌ای به آن وارد نشود.

 
مزایای خرید بلبرینگ

بلبرینگ‌ها قطعات صنعتی چند منظوره هستند و خرید آن‌ها مزیت‌های بسیاری دارد. بعضی از بلبرینگ‌ها مثل بلبرینگ‌های سوزنی، برای تعلیق بار و کاهش اصطکاک بسیار مفید هستند.

همچنین بلبرینگ‌ها با اشغال کمترین میزان فضا، محیط را برای قرار گرفتن سایر اجزای مکانیکی فراهم می‌کنند. با وجود این که طراحی‌ اولیه بلبرینگ‌ها تنها با هدف تعلیق بار انجام شده است، امروزه انواع پیشرفته‌ای از بلبرینگ‌ها با قابلیت حرکت خطی و حتی تطابق با زاویه محور اتصال نیز تولید و عرضه می‌شوند.

دیگر مزیت مهم خرید بلبرینگ کاهش میزان استرس ناشی از حرکات ارتعاشی ماشین آلات است. مزایای استفاده از بلبرینگ تا حدی گسترده است که در بیشتر ماشین آلات دارای اجزای دوار از این قطعه استفاده می‌شود.

 

جمع بندی

در این مقاله کلیه اطلاعات مورد نیاز در مورد خرید بلبرینگ ارائه شد. همچنین سعی کردیم راهکارهایی برای خرید محصول مرغوب به شما ارائه دهیم.

اگر به دنبال فروشگاهی برای خرید با اطمینان کامل هستید، آسا صنعت بهترین انتخاب برای شماست. این مجموعه انواع مختلف بلبرینگ را ارائه می‌دهد و امکان ارسال آن به نقاط مختلف را فراهم کرده است. همچنین برای جلب رضایت مشتریان بهترین خدمات پس از فروش را برای محصولات در نظر گرفته است.

برای ارتباط با ما روی لینک کلیلک کنید.

بلبرینگ‌ شیار عمیق چیست؟

 این نوع از بلبرینگ‌ها در صنعت کاربرد زیادی دارند. دلیل کارایی زیاد این نوع از بلبرینگ‌ها سرعت بالا و طراحی ساده آن‌هاست. این نوع بلبرینگ خود به دو دسته‌ی بلبرینگ‌های شیاردار عمیق یک ردیفه و دو ردیفه تقسیم می‌شود‌.

بلبرینگ تماس زاویه‌ای چیست؟

در این نوع بلبرینگ حلقه‌های داخلی و بیرونی با زاویه‌های خاص نسبت به هم قرار دارد. این نحوه جای‌گیری این قابلیت را برای بلبرینگ‌ها فراهم می‌کند که بارهای شعاعی و محوری را به صورت همزمان تحمل کنند. انواع بلبرینگ های تماس زاویه عبارتند از:

یک ردیفه.
دو ردیفه
بلبرینگ‌های دارای چهار نقطه تماس.

بلبرینگ خود تنظیم چیست؟

بلبرینگ خود تنظیم دارای دو ردیف ساچمه و یک کنس بیرونی مشترک است. شیار ساچمه در این بلبرینگ به صورت منحنی است. بلبرینگ خود تنظیم به شکل‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود.

بلبرینگ با حلقه داخلی عریض
بلبرینگ بدون کاسه نمد
بلبرینگ با کاسه نمد در هر دو طرف.

بلبرینگ کف گرد چیست؟

بلبرینگ‌های کف گرد در دو نوع یک ردیفه و دو ردیفه تولید می‌شوند. اگر قصد دارید از این وسیله برای تحمل بارهای شعاعی استفاده کنید، خرید بلبرینگ کف گرد توصیه نمی‌شود. اما آن‌ها برای بارهای محوری ظرفیت قابل قبولی دارند.

درباره محمد سهرابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *