فروش بلبرینگ خودرو و دانستنی های آن

بلبرینگ چرخ مجموعه ای از توپ های فولادی است که توسط یک حلقه فلزی به نام  race در کنار هم قرار گرفته است. بلبرینگ ها کمک می کنند چرخ ها با حداقل اصطکاک با کمترین سرعت چرخش کنند. بلبرینگ ها در انواع وسایل نقلیه از دوچرخه گرفته تا هواپیما و ماشین استفاده می شوند. بر روی اتومبیل، بلبرینگ یك قطعه توخالی از فلز است که در مرکز چرخ بر روی یک محور فلزی سوار می شود و محكم درون محور قرار می گیرد. توپی هایی بر روی چرخ برای چرخاندن لاستیک وجود دارند که بلبرینگ از پشت به این توپی ها فضرده می شود.

بلبرینگ خودرو که در واقع همان یاتاقان لغزشی نیز می باشد یک قسمت مهمی از مونتاژ چرخ های اتومبیل است که چرخ و محور را به یکدیگر متصل می کند. خرید و فروش بلبرینگ خودرو بایستی به دقت انجام شود تا بتواند ایمنی اتومبیل را تضمین کرده و بار های محوری و شعاعی ناشی از شتاب، گرانش و … را تحمل نمایند.

فروش بلبرینگ خودرو، مونتاژ چرخ اتومبیل، قیمت روز 99000

علائم خرابی بلبرینگ خودرو

هنگامی که بلبرینگ اتومبیل خراب شود بایستی به سرعت نسبت به خرید از مراکز مجاز فروش بلبرینگ خودرو اقدام کنید تا دچار مشکلات و سوانح بعدی نشوید.

بنابراین از جمله علائمی که می توانید به کمک آن از خرابی بلرینگ خودرو اطمینان حاصل نمایید عبارت است از:

1. سر و صدا

معمولا سر و صدا های تند و یا صدا های بلندی که با افزایش شتاب خودرو و یا همچنین با چرخیدن وسیله ی نقلیه افزایش می یابند، نشان دهنده ی خرابی بلبرینگ بوده و به شما هشدار می دهد تا نسبت به خرید از مراکز مجاز فروش بلبرینگ خودرو اقدام نمایید.

همچنین چنانچه صدای ناله در هنگام حرکت وسیله نقلیه و یا صدای بلند در هنگام حرکت بر روی سطوح جاده های ناهموار را شنیدید، احتمالا نیازمند خرید بلبرینگ خودرو از مراکز مجاز فروش بلبرینگ خودرو می باشید.

2. سست بودن و یا اصطلاحا بازی کردن فرمان خودرو

شاید شما هم تا به حال حس کرده اید که فرمان سست باشد و یا در اصطلاح بازی کند. لرزش بیش از حد چرخ فرمان اتومبیل که با سرعت گرفتن وسیله افزایش می یابد نیز می تواند از دیگر علائم خرابی بلبرینگ خودرو باشد.

همچنین توجه کنید که مشکلات و نقص سیستم ABS خودرو نیز مربوط به خرابی سنسور ABS می باشد که در مشکلات بلبرینگ چرخ نمایش داده می شود.

فروش بلبرینگ خودرو، مشکلات وخرابی بلبرینگ

فروش بلبرینگ خودرو

فروش بلبرینگ خودرو معمولا به دو صورت زیر انجام می گیرد:

  • فروش بلبرینگ با شماره فنی
  • فروش بلبرینگ با نام

دلایل اصلی آسیب بلبرینگ خودرو

از جمله دلایل اصلی که منجر به آسیب به بلبرینگ خودرو می شود، عبارتند از:

  • یکی از دلایل اصلی آسیب دیدن و در نتیجه نیازمندی به مراکز فروش بلبرینگ خودرو را می توان استفاده از ابزار های نامناسب دانست. در واقع ضربه های آچار و یا چکش می توانند به قسمت خارجی و یا داخلی بلبرینگ خودرو آسیب رسانده و در نتیجه باعث خرابی زودرس چرخ های خودرو شوند. همچنین استفاده از لوازم جانبی کهنه و قدیمی و استوک همچون پیچ و مهره های کهنه و قدیمی و … نیز می تواند از جمله عوامل اصلی خرابی بلبرینگ خودرو باشند. بنابراین استفاده از وسایل جانبی نو می تواند درصد آسیب به بلبرینگ خوردو را به حداقل برسانند.
  • کیفیت پایین جاده ها و ضربه و صدمات وارد شده به اتومبیل نیز می تواند از دیگر دلایل اصلی آسیب بلبرینگ و در نتیجه نیازمندی به مراکز فروش بلبرینگ خودرو باشد. در واقع هنگامی که شما در حین رانندگی با سرعت زیاد در حفره های جاده می افتید و یا به تکه سنگی ضربه وارد می کنید نیز طول عمر بلبرینگ خودرو خود را کاهش داده اید.
  • توجه کنید که بلبرینگ خودرویی که کیفیت مناسبی نداشته باشد و از مواد اولیه ی نامرغوب تهیه شده باشد، زودتر خراب شده و خیلی زود دچار ساییدگی و خرابی می شود.
  • شرایط رانندگی نیز از دیگر دلایل اصلی آسیب به بلبرینگ خودرو می باشد. رانندگی در آب های عمیق و یا گل و لای می تواند به بلبرینگ خودرو شما آسیب برساند و آن ها را از بین ببرد. آلودگی ها و گل و لای با ورود به یاتاقان و بلبرینگ خودرو، گریس را آلوده کرده و باعث خرابی آن ها می شوند.
  • اصلاحات اتومبیل نیز از دیگر دلایل آسیب رسیدن به بلبرینگ خودرو و نیازمندی شما به مراکز فروش بلبرینگ خودرو می باشد. به طور مثال توجه کنید که چنانچه رینگ های اتومبیل را تعویض کنید و از رینگ های بزرگتر و عریض تری استفاده کنید و یا لاستیک هایی با دیواره های کوچک و یا کمک فنر هایی محکم را در اتومبیل خود به کار ببرید، بار بیشتری بر روی بلبرینگ خودرو وارد می شود و سایش آن بیشتر شده و در نتیجه زودتر خراب می شود. توجه کنید که رینگ، لاستیک، فنر و کمک فنر ها که توسط سازندگان خودرو بر روی آن تعبیه می شوند، در واقع به نوعی با بلبرینگ خودرو همخوانی داشته و برای آن مناسب می باشند و طول عمر آن را افزایش می دهند و تعویض نامناسب آن ها می تواند طول عمر بلبرینگ خودرو را کاهش دهد.
درباره آسه صنعت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.