تغییر در فرایند و تولید قطعات مکانیکی هر ساله دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است. این تغییرات با تولید بلبرینگ و انواع مختلف ساچمه بلبرینگ باعث تسهیل در امر حرکت قطعات مکانیکی در ابزارها و یا دستگاه های صنعتی شده است. تنوع کاربرد ساچمه بسیار زیاد می باشد و می توان از آنها بسته به نوع کار و همچنین ابعاد مورد نظر دستگاه استفاده نمود. ساچمه به گوی های گرد داخل یک بلبرینگ گفته می شود که به صورت متحرک می توانند با راحتی بارهای شعاعی و محوری موجود در بلبرینگ را به راحتی کنترل کنند.

انواع مختلف ساچمه بلبرینگ در صنعت

تنوع در ساخت و تولید انواع ساچمه ها بسیار زیاد می باشد و هر کدام از این ابزارهای کاربردی می توانند بر اساس نوع کار در محیط های خاص خود مورد استفاده باشند. انواع مختلف ساچمه بلبرینگ عبارت اند از: ساچمه گرد، ساچمه  مخروطی، ساچمه سوزنی، ساچمه استوانه ای و… که بسته به نیاز کاری می توان از آنها در بلبرینگ ها استفاده نمود. جنس اصلی ساچمه ها از فلز بوده و می توانند مقاومت بسیار خوبی را از خود در هنگام ایجاد فشار نشان دهند و باعث ایجاد یک حرکت مدون سریع در دستگاه می شود.

آسه صنعت و ساچمه بلبرینگ 1

ساچمه بلبرینگ گرد

نوع متداول از ساچمه های بلبرینگ که می توانند در کارهای صنعتی کوچک و یا بزرگ و یا در تولید دیسک های سخت داخلی مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از این نوع ساچمه های گرد بسیار متداول بوده و اندازه و جنس آنها براساس نوع کاربرد بسیار متفاوت می باشد. این نوع ساچمه های کروی شکل می توانند فشار بسیاری تحمل کرده و با توزیع دقیق بار در کل بلبرینگ مانع از شکستن و یا کج شدن بلبرینگ ها شوند. البته باید در هنگام استفاده از این محصول دقت نمود، زیرا اگر میزان فشار دستگاه شما بسیار بالا باشد، امکان دارد که این ساچمه ها به مرور زمان شکسته و یا له شوند که باعث بروز مشکل در کارکرد دستگاه می شود.

این مدل از ساچمه ها بسیار کاربردی می باشد و به دلیل وجود تنوع بسیار بالا در ساخت آنها، کاربردهای بسیار فراوانی را نیز به همراه دارد. بسیاری از شرکتها برای تولید قطعات متحرک خود و همچنین هدایت و توزیع صحیح وزن و فشار بارکاری از ساچمه بلبرینگ گرد استفاده می کنند و با استفاده آنها در بلبرینگ ها می توانند به هدایت بهتر و عمر طولانی آنها بی افزایند. داشتن جنس مناسب و همچنین فلز به کار رفته در این نوع از ساچمه ها بسیار مهم بوده و در صورت استفاده نکردن از روش های استاندارد در تولید این ابزار مهم مشکلاتی چون له شدگی، ساییدگی بسیار و غیره در دستگاه ها به وجود می آید.

آسه صنعت و ساچمه بلبرینگ 2

ساچمه بلبرینگ سوزنی

تنوع در تولید ساچمه بلبرینگ بسیار زیاد می باشد و افراد مختلف می توانند بر اساس نیاز کاری خود از آنها بهره مند شوند. ساچمه بلبرینگ های سوزنی در کاربردهای ریز و یا کوچک کاربرد بسیاری دارند و می توانند به راحتی و همانند یک تسمه شروع به حرکت در آوردن و یا ایجاد یک حرکت صحیح در بلبرینگ ها شود. بسیاری از دستگاه های صنعتی نیاز به کاهش فضا و همچنین مقیاس می باشند، بدین با استفاده از ساچمه های سوزنی می توان تا حد ممکن اندازه بلبرینگ ها را کم کرده و از این راه به تولید یک دستگاه حرفه ای و ظریف پرداخت.

البته باید توجه داشت که این مدل از ساچمه ها باید از جنس فلزهای بسیار محکم و قدرتمندی تشکیل شوند و می توانند برای تولید انواع مختلف بلبرینگ ها و یا ایجاد حرکت در چند بلبرینگ مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

ساچمه بلبرینگ مخلوطی

اگر کار و یا دستگاه مورد نظر نیاز به فشار و حمل بار سنگین می باشد، باید در بلبرینگ های دستگاه از ساچمه مخروطی استفاده شد. این نوع ساچمه ها به دلیل داشتن شکل ظاهری خاص و یکتای خود می توانند فشار بار را به خوبی در خود تقسیم کرده و مانع از ایجاد مشکل در بلبرینگ ها شوند. وجود حالت مخروطی شکل می تواند به توازن بار و فشارهای سنگین بسیار کمک کرده و از این نوع ساچمه در پروژه ها و دستگاه های صنعتی بسیار بزرگ به کرات استفاده می گردد.

باید گفت که با استفاده از ساچمه های مخروطی می توان به راحتی در تولید رول بلبرینگ ها نیز استفاده نمود و از این روش می توان در تولید ریل های حمل بار و یا ایجاد تسمه های بسیار قدرتمند نیز بهره برد.

ساچمه بلبرینگ شبکه ای

یکی از مهم ترین و جدیدترین ساچمه های تولید شده در جهان، ساچمه شبکه ای می باشد. این مدل از ساچمه ها به دلیل داشتن یک ارتباط و اندازه دقیق قرارگیری می توانند بار بسیار زیادی را بر روی خود تحمل کنند، همچنین این نوع از ساچمه ها برای استفاده در بلبرینگ های سریع نیز بسیار مناسب است و مانند مدل های قبلی خود با حدود بسیار زیادی در مقابل فرسایش مقاوم است. این مدل از ساچمه ها مانند ساچمه های استوانه ای می باشند، اما تفاوت آنها در هماهنگی و شکل ظاهری ها می باشد که می توانند با سرعت و تحمل بالاتری نسبت به مدل های دیگر خود کار نمایند.

چگونه ساچمه مناسب تهیه کنیم؟

بسیاری از شرکت های بزرگ در حال تولید ساچمه بلبرینگ های مختلف در ابعاد و اندازه های گوناگونی می باشند. از این رو کاربران و افرادی که نیاز دارند تا از ساچمه در کارهای خود استفاده نمایند با بدانند که برای خرید آن باید از فروشندگان و نمایندگان مجاز اقدام به خریداری نمایند و همچنین قبل از خرید ابزارهای مورد نیاز با مشاوران و تیم های برجسته در این زمینه مشورت کرده و بهترین گزینه را بر اساس اندازه و میزان کالری خود خریداری نمایند.

آسه صنعت و ساچمه بلبرینگ 3

تنوع استفاده و تولید ساچمه ها بسیار زیاد می باشد و می توان از آنها در تولید انواع بلبرینگ های باکیفیت، رولبرینگ، یاتاقان و یا تسمه های سنگین استفاده نمود. مدل متداول ساچمه بلبرینگ، حالت کروی آن می باشد که در بسیاری دستگاه ها از جمله ماشین ها و یا قطعات سخت افزاری مختلف وجود دارد و هر کدام بر اساس ساز و نیاز کاری بسیار متفاوت است.

ما با گرد هم آوردن نیروهای متخصص و با نام تجاری آسه صنعت در حوزه تولید و فروش بلبرینگ مانند بلبرینگ چرخ جلوی پراید و لوازم جانبی چون ساچمه بلبرینگ تلاش داریم بهترین کیفیت را از آن صنعتگران کشور نماییم.

درباره آسه صنعت

3 دیدگاه در معرفی انواع ساچمه بلبرینگ
  1. […] باکیفیت این شرکت بلبرینگ چرخ جلوی پراید و لوازمی مانند ساچمه بلبرینگ […]

  2. […] در صنعت تولید و فروش بلبرینگ و لوازم مورد نیاز مانند ساچمه بلبرینگ، خدمات بسیاری به صنعتگران ارائه […]

  3. […] بلبرینگ مانند بلبرینگ چرخ جلوی پراید و لوازم جانبی چون ساچمه بلبرینگ فعالیت […]


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.